Tuzla’da sokak hayvanlarına yem ve mama desteği

Tuzla Belediyesi, sokak hayvanlarına yem ve mama desteği olumsuz hava koşullarında mama ve su bulmakta zorlanmaması için 1 tondan fazla mama dağıttı.

Tuzla Belediyesi ekipleri, sokak hayvanlarına yem ve mama sağladı olumsuz hava koşullarında mama ve su bulmakta zorlanmaması için seferberlik başlattı. Üç günde yaklaşık bir tondan fazla mama dağıtıldı. İlçe genelinde bulunan 91 adet mamamatik ve kedi evlerinin hem maması hem de suyu eksik kalmadı.

Hayvanlarda dünyayı ortak paylaştığımız dostlarımız

Soğuk havada mama dağıtımı yapan Tuzla Belediyesi görevlisi Güven Burak Haydar, şunları kaydetti: Biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Soğuk hava, güneşli hava olması bizim için fark etmiyor. Biz soğuk havalarda da iyi havalarda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tuzlamızın her mahallesinde mama istasyonlarımız var.

Pati dostları ekibimizle bunları düzenli olarak dolduruyoruz. Temiz su içmelerini sağlıyoruz. Günde yaklaşık 20-25 torba yani 300-350 kilogram mama dağıtıyoruz. Ayriyeten sularını veriyoruz. Ben işimi her zaman severek yapıyorum. Hayvanlarda dünyayı ortak paylaştığımız dostlarımız. Onların karnını doyurmak, beni mutlu ediyor. Hava soğuk, üşüyoruz ama yaptığımız işten dolayı hayvanların karnını doyurduğumuz için bu sevgi içimizi ısıtıyor.”

Ayrıca, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın talimatıyla 2021 yılında kullanılmak üzere 73 bin ton kedi maması ve 52 bin ton köpek maması alımı için de ihale talimatı verildi.

Güncel Haber Sitesi Pati Dostları

Bizi Takip Edin

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Beğendin mi? Lütfen paylaşın :)