Trabzon’da sokak hayvanları beslendi

Trabzon’da, sokak hayvanları sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları belediye görevlileri tarafından beslendi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasında Trabzon’da, sokak hayvanları aç kalmasın çalışması için harekete geçti. Ekipler, sahipsiz hayvan popülasyonunun yoğun olduğu noktalara ve önceden kurulan istasyonlara mama bıraktı. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, sahipsiz canlara her zaman özel önem verdiklerini belirterek, “Koronavirüs salgınının en başından itibaren sahipsiz hayvanlarımızın besinsiz kalmaması için yoğun çalışma yürütmekteyiz. Ekiplerimiz, içerisinde bulunduğumuz zor süreçte kafe ve restoranların da kısmi olarak kapatılmasıyla birlikte sevimli dostlarımız için adeta teyakkuz halinde çalışmaktadır.

Özellikle sokağa çıkma kısıtlamalarında 18 ilçemizde etkin bir çalışma gerçekleştirerek, sahipsiz hayvan popülasyonunun yoğun olduğu noktalara ve mama istasyonlarına mama bırakmaktayız. Tek bir sevimli dostumuzun besin sıkıntısı yaşamaması adına, kıymetli vatandaşlarımızın bu zor günlerde kapılarının önüne bir kap su ve mama bırakmalarını istirham ediyorum” dedi.

Güncel Haber Sitesi Pati Dostları

Bizi Takip Edin

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğendin mi? Lütfen paylaşın :)

Instagram