Sokak hayvanlarına barınak ve mama takviyesi

Diyarbakır’da önceki gün sağanak bir şekilde başlayan kar yağışının ardından hava sıcaklığının -4 dereceye düşmesiyle birlikte harekete geçen Yenişehir Belediyesi ilçenin farklı noktalarına kedi evi barınak ve mama takviyesi yaparak, kedi köpek maması bıraktı.

Soğuk hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının yardımına yetişen Diyarbakır Yenişehir Belediyesi sokak hayvanları unutmadı barınak ve mama takviyesi yaptı. Kar yağışın ardından hava sıcaklığının -4 düşmesiyle birlikte yiyecek bulmakta zorlanan hayvanların yardımına Yenişehir Belediyesi ekipleri koştu.

BARINAK TAKVİYESİ

Yenişehir Kaymakamı ve Belediyesi Başkanı Murat Beşikci, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile birlikte sokaktaki hayvanları için mama dağıtımı yaptıklarını belirterek, “Sokak hayvanlarımız için mama dağıtımı yapmaktayız. Kediler içinde Belediye ekiplerimiz daha önce parklarımıza ve değişik noktalara bıraktığı barınaklarda takviye yapmaktalar. Bu uygulamamızı gittikçe yaygınlaştırarak sürekli bir hale getirmekteyiz.

Ekiplerimiz sokak hayvanları için yoğun ve geniş çaplı bir çalışma sergilemektedir. Sokak hayvanları soğuk kış günlerinde aç ve açıkta kalmaması için pati dostları olarak çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Güncel Haber Sitesi Pati Dostları

Bizi Takip Edin

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğendin mi? Lütfen paylaşın :)