Pati canlar önce tedavi ediliyor sonra sahiplendiriliyor

Altındağ Belediyesi’ne ait barınakta Pati canlar önce tedavi ediliyor sonra sahiplendiriliyor bir yılda 350 hasta ve yardıma muhtaç sokak hayvanının tedavisi yapıldı, 110’u sahiplendirildi.

Pati canlar önce tedavi ediliyor sonra sahiplendiriliyor 10 dönüm arazi üzerine kurulu 150 hayvan kapasiteli barınakta, sokak hayvanlarının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, tam donanımlı modern hayvan barınağında sokak hayvanlarına sıcak yuva imkânı sunduklarını, ayrıca ilçede her gün 60 noktada düzenli besleme yaptıklarını ve soğuk havada besleme miktarlarını artırdıklarını belirtti.

Balcı, “Bir yılda 800 sokak hayvanını kısırlaştırıp aşılarını yaparak küpelerini taktıktan sonra alındıkları noktalara geri bıraktık. 350 hasta ve yardıma muhtaç sokak hayvanına sahip çıktık, tedavilerini gerçekleştirdik, sağlıklarına kavuşturduk. Bu hayvanlardan 110 tanesini kendilerine sevgiyle bakacak kişilere sahiplendirdik” diye konuştu. Başkan Balcı, vatandaşlardan yakın çevrelerinde yardıma muhtaç, hasta, sakat ya da yeni doğmuş sokak hayvanlarını kendilerine bildirmelerini de istedi.

HER HAFTA SONU YEM VE MAMA

Beypazarı Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için yem ve mama bıraktı. 

Güncel Haber Sitesi Pati Dostları

Bizi Takip Edin

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğendin mi? Lütfen paylaşın :)

Instagram