koronavirüs aşısı sağlık çalışanlarını hastanelik etti

ABD diken üstünde! Onaylanan koronavirüs aşısı sağlık çalışanlarını hastanelik etti

Pfizer ve Biontech’in geliştirdiği koronavirüs aşısı onay veren ABD’de aşı olanların alerjik reaksiyon göstermeleri ve fenalaşmaları ülkede paniğe sebep oldu. Son olarak 4 sağlık çalışanının daha fenalaşmasından sonra ülkedeki aşılama süreci durduruldu. Sürece bugün devam edileceği gelen bilgiler arasında yer aldı.

Çin’in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan ve 1 yıldır etkisini sürdüren koronavirüs salgınından yaklaşık olarak 80 milyon insan etkilendi. Aşı çalışmaları salgına karşı umut olurken, ABD Pfizer ve Biontech’in geliştirdiği koronavirüs aşısının kullanımına onay verdi.

AŞILAMA SÜRECİ DURDURULDU

Libertyville’de bulunan hastanede çalışan dört kişiden üçünün hafif belirtiler gösterdiği belirtilirken bir kişinin ise durumunun ağır olduğu kaydedildi. Yetkililer diğer üç kişinin semptomlarının da ciddi olduğunu ve bu kadar ağır geçmesine şaşırmadıklarını söyledi. Yetkililer hafta sonu aşılama sürecinin durdurulduğunu ve bugün devam edileceğini belirtti.

“BU ŞAŞIRTICI BİR DURUM DEĞİL”

Lake County Sağlık Departmanı konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Covid-19 aşı süreci Lake County’de devam ederken biz de gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Aşılarda yan etki ve reaksiyonu gözlemlemek aşıların standart prosedürü. Bu şaşırtıcı bir durum değil zira bazı insanlar aşıya diğerlerinden farklı tepki verebilir” denildi.

Güncel Haber Sitesi Pati Dostları

Bizi Takip Edin

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğendin mi? Lütfen paylaşın :)