Erzincan Belediyesinden sokak hayvanlarına kulübe

Sokak hayvanlarına uygun ortam oluşturmak ve yaşam şartlarını iyileştirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Erzincan Belediyesinden sokak hayvanlarına kendi atölyesinde imal ettiği kulübeleri Veteriner İşleri Müdürlüğü koordinesinde şehrin farklı noktalarına yerleştirildi.

Barınma ve beslenme sorunu yaşayan sokak hayvanlarının ihtiyaçlarının karşılanması adına Erzincan Belediyesinden pati dostları için güzel bir çalışma küçük kulübeler imal edildi. Destek hizmetleri Müdürlüğü marangozhane atölyesinin tamamen kendi imkânlarıyla imal ettiği kulübeler Veteriner İşleri Müdürlüğü koordinesinde şehrin farklı noktalarına yerleştirildi.

Bu kapsamda Atatürk parkında kulübelerin montaj işlemleri yapılırken Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve eşi Ürküş Aksun’da çalışma alanına gelerek sokak hayvanları için mama bıraktılar.

Belediye Başkanı Aksun, burada konu hakkında bir açıklama yaparak “Kış aylarında ilimizde hava şartlarının bir hayli soğuk olduğu bilinmekte. Bizde bu durumda sokak hayvanlarımızın kışın soğuğunda barınabileceği kulübeler yapılması için Destek Hizmetleri Müdürlüğümüze talimat verdik. 

Neticesinde Marangozhane atölyesi ekiplerimiz tarafından beslenme ve barınma sorunu yaşayan sokak hayvanlarımız için kulübeler yapıldı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde vatandaşlarımızın rahatsız olmayacağı noktalar belirlenerek yapılan bu kulübeler şehrin birkaç noktasına yerleştirilecek ve bu noktalara düzenli olarak mama bırakılacak. Ekiplerimizin hassas ve duyarlı çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Halkımızdan ricamız; kış nedeniyle yemek bulmakta zorluk çeken canlarımızı unutmayalım, onlara sahip çıkalım” sözlerine yer verdi.

Güncel Haber Sitesi Pati Dostları

Bizi Takip Edin

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Beğendin mi? Lütfen paylaşın :)