Saçınızı Renklendirin

Herkes saçlarında biraz renk sever, görünüşünü geliştiren ve kalabalığın arasından sıyrılmalarını sağlayan bir şeydir renkli saçlar. Ancak, hepimiz saçımızı renklendirme konusunda çok şüpheliyiz. Bu şüphenin arkasındaki neden, saç boyalarımızda saçlarımıza hiçbir şekilde zarar vermeyen toksik kimyasallar ve tehlikeli sentetikler yatmaktadır ve saçları daha canlı hale getirmek yerine saçlarımız daha mat ve iç karartıcı hale gelmektedir.

Kızıl Bir Renk İçin Pancar suyu

Saç renginin güzel bir kırmızımsı tonunu arıyorsanız, pancar en iyi seçimdir. Rengi hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir fincan pancar suyu, bir fincan kırmızı havuç suyu ve sprey şişesidir. Tüm bu malzemeleri karıştırın ve bir sprey şişesine dökün. Saçınızın her tarafına püskürtün ve 3 saatten fazla örtüp bekletin. Soğuk suyla durulayın ve saçınızın rengindeki değişikliği fark edin.

Renk Açmak İçin Limon Suyu

Bir mutfağın en önemli bileşenlerinden biri limon suyudur. Ama limonların harika bir doğal saç boyası olabileceğini biliyor muydunuz? Doğada asidiktir ve saçınızı aydınlatmaya yardımcı olabilir. Bunun  için limondaki tüm suyu sıkın ve içine bir çorba kaşığı su ekleyin. İkisini birlikte karıştırın ve bir sprey şişesine koyun. Saçın her yerine uyguladıktan sonra kapatabilir veya en az bir saat güneşlendirebilirsiniz. Son olarak, normal suyla yıkayın.

Beyaz Kapatmakta Kahve

Kahve beyaz saçları kapatmak için harika bir doğal alternatiftir. Size harika bir koyu kahverengi gölge verebilir ve hatta saç kalitenizi zenginleştirebilir. İlk olarak, güçlü, siyah bir kahve demelisiniz ve bir süre soğumaya bırakmalısınız. Demlenmiş kahveye iki nohut tanesi büyüklüğünde kremi sıkın. Karışımı bir sprey şişesine döküp saça uygulayın ve bir saat dinlendirin. Sonra normal suyla nazikçe yıkayın. Herhangi bir şampuan kullanmaktan kaçının.

Hafif Ve Parlak Saçlar İçin Papatya Çayı

Hafif bir saç tonu arıyorsanız, papatya çayına başvurmalısınız. Boyayı hazırlamak için önce suda bir bardak papatya çiçeği kaynatmalısınız. Bir saat dinlendirin ve bu arada saçınızı yıkayın. Ardından demlenmiş çayı en az 10 kez nemli saçlarınıza dökün ve yedirin. Yaklaşık 16 dakika bekletin ve durulayın. Saçınızdaki parlak rengi korumak için işlemi haftada en az bir kez tekrarlayın.

Koyu Saçlar İçin Siyah Çay

Saçlarınızı zamanla koyulaştırabilen tannik asit ile dolu olan çay saç boyama konusunda oldukça etkilidir. Yapmanız gereken tek şey birkaç bardak çok yoğun siyah çay demlemek (5 yemek kaşığı / 5 çay poşeti kullanın), suyu soğutun ve saçınıza dökün. Ilık suyla durulamadan önce 30 dakika kadar bekletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir